Активний відпочинок на водоймах. Гребля на човнах. Весло з дерева для греблі на легких і середніх човнах.

vidpozynok2   Відпочинок біля водойми та на ній вважається кращим засобом для відновлення сил та енергії людини, якщо це робити розумно та виважено. Головна  умова - робити це вміру, так, щоб не нашкодити іншим і зберегти оточуюче природнє середовище. Оскільки кожен відпочивальник розуміє відпочинок по-своєму, - то в цьому сенсі слід брати приклад з жителів Європи у яких відпочинок на водоймах є поважним і проходить на високому культурному рівні, покращуючи здоров'я людини і зберігаючи природні ресурси.

sobaka4   Зупинимось на одному з видів активного відпочинку на воді - греблі на човнах. Гребля на човнах завжди була цікавим видом спорту, засобом пересування та відпочинку. Іноді вона екстримальна і небезпечна для життя, але, в основному, приємна і корисна для здоров'я. Рухаючись у човні назустріч воді, людина отримує величезний заряд енергії. Багато хто вважає, що гребля зводиться лише до величезних фізичних нагрузок на м'язи від яких гребець і отримує незрівнянне задоволення. Але це лише частка правди, тому, що ейфорія настає від отримання організмом енергії, яку посилає нам вода. Гребля на човнах є ефективним профілактичним засобом від стресу і сердечно-судинних захворювань та психічних розладів. Про важливість використання енергії води для здоров'я людини, з огляду на важливість питання, ми розповімо ближчим часом на нашому сайті. rybaА покищо поділимось своїм досвідом по виготовленню важливого і якісного атребута для пересування по воді - дерев'яного весла.

bajdarka   Легке і міцне весло забезпечить приємний відпочинок і збережені нерви для усіх, хто зібрався у похід, чи на риболовлю на легкому та середньому човні. А похід швидкоплинними ріками без одинарного дерев’яного весла неможливий взагалі. Особливо актуальним це питання є для власників надувних човнів, оскільки плавання на веслах з ключинами можуть зіпсувати весь відпочинок. Ось декілька негативних моментів та незручностей виявлених при веслуванні у човні на ключинах:

  • Веслувальник сидить спиною до напрямку руху і відповідно не бачить куди і на що пливе.
  • Якщо по напрямку ходу човна зустрічаються водорості, гілляччя та інші плаваючі предмети, - вони обов’язково зачепляться за весла, заблокують їх рух, повернуть човен у непотрібний напрямок, а це може бути тільки початком подальших проблем…
  • Весла на ключинах, як правило, у верхній частині ручок перетинають траєкторію руху одна одної і б’ютьруки гребця. Якщо ж траєкторії не перетинаються, то плече весла зверху замале – важко гребти і погана маневреність човна. При податтю ручок весел для гребка вперед, пасажири, що сидять на задньому сидінні двомісного човна отримують удар по виставлених колінах, а на додаток вислизнувши з води лопать весел забризкує пасажирів і реманент.
  • Крім цього, поставлені у комплекті весла масивні, шумні, займають багато місця і створюють багато незручностей на риболовлі: гримлять, скриплять, іноді падають у воду і тонуть, чим радують підводних мешканців.
  • Човен з веслами на ключинах неможливо використовувати для проходження швидких потоків, порогів та вузьких протоків, місць купалень відпочиваючих – це небезпечно для життя.

dva_vesla    Враховуючи вищевикладене, ми дійшли висновку, що найзручнішим для подорожей водою є веслування одинарним дерев’яним веслом, як на надувних, так і інших легких і середніх човнах. Техніка веслування одним веслом проста і давно відома: веслувальник сидить ближче до носа човна розвернутий лицем до ходу човна почергово загрібаючи веслом зліва і зправа, змінюючи руку – гребучи зправа - права рука знаходиться знизу ручки весла, гребучи зліва – ліва рука знизу. Таким чином підгрібання відбувається рівномірно і човен іде рівно і швидко. Для комфортного плавання на надувних човнах з одним веслом - сидіння варто підняти на 15-20 см. відносно фабричної установки дошки і при можливості - подати трохи вперед. Всі хто знаходиться на задньому сидінні човна можуть вільно розміститись і розкласти спорядження. Виходячи на рибну ловлю, рибалка в такий спосіб має хороший огляд водяної місцевості, рухається безшумно і користується можливістю спостерігати за поведінкою риб.
    Вивчивши та узагальнивши досвід виробників весел, ми дійшли висновку, що весло повинно  бути дерев’яним, зручним у користуванні; зручно лягати в руки, не вимагати зайвих рухів і додаткових зусиль по утриманні і греблі. Форма і розмір лопаті весла повинні бути такими, щоб загребти максимальну кількість води і не розрідити її по боках лопаті, а направити течією здовж бортів човна. Весло повинно плавно і безшумно входити і виходити з води не створюючи бокових коливань відносно центральної осі ручки весла. Весло має бути легким і міцним; ручка весла не повинна прогинатись і пружинити  при греблі. Весло повинно фіксуватись у руках і не прокручуватись відносно осі. Іноді виробники весел установлюють на верху ручки весла додатково Т-подібну ручку для унеможливлення прокручування весла у руках. Але як показав досвід, таке удосконалення має здатність зачіплюватись за різні предмети і, як правило, весло падає у воду. Деревина весла повинна бути покрита високоякісним водотривким лаком і захищати її від намокання і ультрафіолетового проміння. Деревина весла повинна мати натуральний м’який колір, а не розлякувати своєю барвистістю все живе в окрузі.
    Врахувавши вищевикладені вимоги до дерев’яного весла, а також беручи до уваги побажання туристів і рибалок з немалим стажем «ходіння на веслах», ми розробили і виготовили декілька моделей дерев’яних весел, одну з яких і пропонуємо на Ваш розгляд. Весло виготовляється з твердих порід дерева – ручка весла з клена, берези, ясена, акації, бука, лопать весла – з сосни або ялини. Ручка весла має чотири поздовжніх ребра, які забезпечують зручне стабільне положення весла в руках – не дає прокручуватись веслу відносно центральної осі ручки весла. Лопать весла має напівсферичну каплеподібну форму, що забезпечує максимальний ККД і найкращі показники динаміки. Завдяки такій формі весла стає можливим спосіб греблі веслом однією рукою. Розміри і товщини елементів весла забезпечують легкість, зручність у користуванні і надійність. Довжина весла –130-145см., ширина лопаті у найширшій частині – 210мм., висота – 440мм. Лопать кріпиться на ручці весла за допомогою епоксидного клею і трьох шурупів, «утоплених» і залитих клеєм. Все весло покривається високоякісним водостійким лаком, який захищає деревину весла від води та ультрафіолетового проміння. Така конструкція весла є міцною і надійною і унеможливлює попадання води та повітря у місце кріплення двох його елементів.vesla2
    Весло може бути модифіковане у таких напрямках:

  • Ручка весла у середній частині обмотується шкіряною стрічкою, яка надійно фіксується клеєм. Таке доповнення до весла робить веслування більш комфортним; приємним дотично долонь, зменшує можливість висковзання весла з рук при перекиданні з руки в руку, особливо при інтенсивному веслуванні на швидкій воді, чи при проходженні порогів.
  • Для зручності греблі веслом однією рукою, у середній частині ручки весла може кріпиться зйомна, або стаціонарна дерев’яна рукоятка. Така модифікація значно полегшує греблю однією рукою, особливо рухаючись проти вітру чи проти течії ріки.

milesa   Весло пройшло успішні випробування на практиці у різних погодних і температурних режимах, не вимагають особливого догляду і відповідає вимогам прискіпливих гребців та рибалок. Користувачам дерев’яним веслом перед початком туристичного чи рибальського сезону радимо уважно оглянути весло на предмет виявлення подряпин, вибоїн та інших пошкоджень. Виявлені ушкодження весла слід зачистити наждачним папером і залити епоксидним клеєм, або  водостійким лаком. Слід також час від часу протирати весло від  водяного нальоту, а при потребі –  покривати потерте весло водостійким лаком.
    Використовуючи весло за призначенням і зберігаючи його у сухому, захищеному від світла приміщенні, дерев’яне весло служитиме Вам довгі роки.

Спосіб греблі веслом однією рукою.

jarosl    Цей спосіб греблі застосовується рибалками для відвісної ловлі риби з човна на великих глибинах та сходинковій проводці джиг- наживки з застосуванням інерційної котушки. Цей спосіб греблі полягає у тому, що тримаючи весло однією рукою витягнутою вперед так, щоб весло утворювало кут 30-40 градусів до поверхні води, рибалка робить коливальні рухи веслом вправо-вліво по поверхні води і завдяки вигнутій формі лопаті весла відбувається поступальний рух човна вперед. В цей час інша рука виконує маніпуляції з вудилищем. Якщо човен розвернутий носом до течії чи проти вітру і коливальних рухів не достатньо для руху вперед, або утримання човна у потрібному місці, - то обперта ручка весла об плече рибалки стає опорою для  підгортання води веслом насебе і човен набуває поступального руху. Володіння такою технікою греблі вимагає відповідних навиків та фізичної підготовки, але оправдана високою маневреністю човна та результативністю проводки.

 

Fitonova37