Фізичні вправи

 

komplex    Будь-яка фізична активність м'язів стимулює обмінні процеси в тканинах організму. Це можливо у випадку, коли м'язи скорочуються і розслаблюються правильно (релаксація). Надмірні або статичні навантаження на певні групи м'язів часто призводять до зворотнього ефекту. М'язи в цьому випадку постійно напружені, навіть під час відпочинку. Обмін речовин в них поступово сповільнюється і створюються передумови для застійних явищ.

   Затвердівання, або так звані контрактури мязів є причиною багатьох хвороб, пов'язаних з порушенням провідності нервів та судин. За допомогою масажу контрактури мязів усуваються настільки швидко, наскільки менше часу вони знаходились в такому стані. Тому, приступаючи до занять фізичною культурою необхідно обстежити стан свого тіла. М'язи повинні бути м'якими і еластичними, а хребет - гнучким. При будь яких самостійних рухах тіла в м'язах і суглобах не повинно виникати больових симптомів. Скорочуючись та розслабляючись, мязи приводять в рух судини і підсилюють кровообіг. Таким чином, стимулюються обмінні процеси, підсилюється секреторна (видільна) функція, покращується робота систем і органів.  Люди кажуть: рух - це життя. Рух речовин і енергій у організмі це і є життя людини.

velo

   Є багато шкіл фізичного виховання, розроблені спеціальні вправи для людей з різними фізичними вадами. Заняття йогою, наприклад, передбачає інтенсивне очищення організму від шлаків та розвиток м'язів і всього рухового апарату. Саме такі вправи «на розтяжку» ми рекомендуємо Вам для занять вдома та у студіях.

zmore0002

 

Якщо є можливість - необхідно приймати водні процедури, бажано в природних водоймах. Морська вода особливо благотворно впливає на на організм людини, насичуючи його іонами йоду і таким чином запобігає накопиченню радіоактивного йоду із викидів радіації в атмосфері. Дуже корисна морська вода і її розпорошені частинки в повітрі для дихальної системи. Вона лікує хронічні захворювання - тонзеліт, бронхіт, астму та ін. Плавання, в свою чергу, позитивно впливає на розвиток м'язів та зв'язки хребта, а вода чистих водойм забезпечує тіло та організм людини необхідними мікроелементами та енергією.

gryaz001Корисним є лікування сірково-водневими грязями, зокрема і для профілактики захворювань опорно-рухового апарату і шкіряних захворювань. Лікувальні грязі є часто супутніми у відпочинку на морі і в сукупному результаті їхнім поєднанням досягається найбільший ефект оздоровлення організму. Укріплюється імунна система, а отже, відбувається запобігання різним хворобам.

З водних процедур ще варто звернути увагу на контрастні ванночки для стоп ніг.  Покращити кровообіг  ніг можна використовуючи контрастні ванночки для стоп потягом 10 - 15 хв., чергуючи кількасекундне переміщення ніг з гарячої води в холодну і назад. Гарячу воду слід підливати в ванночку з гарячою водою по мірі її вихолодження. Закінчити процедуру необхідно холодною водою, після чого насухо витерти ноги і закутати.

  Застосування контрастного душу для поліпшення кровооббігу є малоефективним - єфект контрасту досягається повним зануренням всього розігрітого тіла. Примінення вказаних контрастних процедур може бути небезпечним, особливо у старшому віці. Тому перед їхнім застосуванням слід обстежитись і порадитись з лікарем. Хворим на тромбофлебіт процедури контрастного занурення категорично заборонено!